Choroby wewnętrzne

Nadzór z zakresu chorób wewnętrznych pełnią:

  • ordynator oddziału dr n. med. Sebastian Słomka specjalista chorób wewnętrznych i hipertensjologii
  • lek. med. Jerzy Michalak specjalista chorób wewnętrznych
  • lek. med. Iwona Walczak specjalista chorób wewnętrznych i nefrologii

Pielęgniarki pracujące na naszym oddziale to personel z dużym doświadczeniem, wyspecjalizowany m.in. w zakresie interny, diabetologii i kardiologii

—————————————————————————————————————————————————————–

Oddział chorób wewnętrznych znajduje się na parterze szpitala w sąsiedztwie izby przyjęć. Dysponuje 45 łóżkami umiejscowionymi w 11 pokojach. Posiadamy salę dla chorych w stanie ciężkim, wyposażoną w łóżka z materacami przeciw odleżynowymi. Na oddziale znajduje się również sala intensywnego nadzoru medycznego ze stanowiskiem intensywnej terapii posiadająca nowoczesne kardiomonitory gdzie w przypadku ciężkich stanów istnieje możliwość 24-godzinnego monitorowania parametrów życiowych (ekg, tętno, RR, oddech, pulsoksymetria).

W Oddziale Chorób Wewnętrznych diagnozujemy i leczymy schorzenia ogólnointernistyczne, a w szczególności z zakresu gastroenterologii, hepatologii, endokrynologii, kardiologii, hematologii, pulmonologii, chorób metabolicznych i onkologii. Pacjenci w naszym oddziale mają zapewnioną pełną całodobową opiekę. Współpracujemy z innymi oddziałami naszego szpitala, zapewniając chorym niezbędne konsultacje i kompleksowe leczenie.

Szeroki zakres badań diagnostycznych obejmuje badania kardiologiczne, obrazowe, laboratoryjne i endoskopowe. Na oddziele znajduje się pokój badań, gdzie wykonywane są między innymi badania kardiologiczne jak próby wysiłkowe, badania EKG i pomiary przy użyciu sprzętu holterowskiego. Oddział korzysta z badań USG, RTG i endoskopowych wykonywanych w obrębie szpitala.

—————————————————————————————————————————————————————–

Oddział Chorób Wewnętrznych realizuje świadczenia w ramach kontraktu z NFZ dzięki czemu pacjenci ubezpieczeni mogą leczyć się w ramach obowiązkowej składki zdrowotnej. Oferujemy także możliwość skorzystania z naszych usług za odpłatnością poza systemem powszechnego ubezpieczenia. → zobacz więcej

→ Przychodnia POZ