Chirurgia ogólna

 

Nadzór w zakresie chirurgii ogólnej pełnią:

  • ordynator oddziału lek. med. Krzysztof Ciesielski specjalista chirurgii ogólnej
  • zastępca ordynatora oddziału lek. med. Dariusz Sobierajczyk specjalista chirurgii ogólnej

—————————————————————————————————————————————————————–

Oddział liczy 30 łóżek i jest miejscem kameralnym z dobrym zapleczem technicznym. Pacjenci mają do dyspozycji pokoje dwu i trzy osobowe z węzłami sanitarnymi (łazienka z prysznicem, toaleta) i telewizorami.

—————————————————————————————————————————————————————–

Wykonujemy szeroki zakres operacji chirurgicznych w obrębie jamy brzusznej m.in. laparoskopowe usunięcie pęcherzyka żółciowego, operacje przepuklin z wszyciem materiału syntetycznego, operacje jelitowe, oraz wszystkie ostre stany w jamie brzusznej. Specjalizujemy się w chirurgii ręki oraz w chirurgicznym małoinwazyjnym leczeniu otyłości. Operujemy także żylaki kończyn dolnych, żylaki odbytu, powikłania chorób proktologicznych.

Gdy tylko jest taka możliwość zabiegi są przeprowadzane metodami chirurgii małoinwazyjnej za pomocą laparoskopu. Jest to nowoczesny sposób przeprowadzania zabiegów chirurgicznych polegający na przenoszeniu obrazu z wnętrza ciała na monitor bez konieczności krojenia jego powłok oraz wykonywanie precyzyjnych czynności chirurgicznych za pomocą mikronarzędzi. Pozwala to na przeprowadzanie operacji w szybki sposób, minimalizujący rany i stres operacyjny.

Operacje wykonujemy w klimatyzowanym bloku operacyjnym wyposażonym w dwie sale operacyjne i trzyłóżkową salę pooperacyjną.

Oprócz leczenia zabiegowego stosujemy leczenie zachowawcze chorób przewodu pokarmowego, układu moczowego, owrzodzeń kończyn dolnych, niedokrwienia kończyn dolnych, zakrzepowego zapalenia żył oraz urazów.

W codziennej pracy poza laparoskopem wykorzystujemy nowoczesny sprzęt endoskopowy w postaci gastroskopu, kolonoskopu i rektoskopu, aparat USG z funkcją Dopplera oraz aparat rentgenowski.

—————————————————————————————————————————————————————–

Oddział Chirurgii realizuje świadczenia w ramach kontraktu z NFZ dzięki czemu pacjenci ubezpieczeni mogą leczyć się u nas bezpłatnie w ramach obowiązkowej składki zdrowotnej. Oferujemy także możliwość skorzystania z naszych usług za odpłatnością poza systemem powszechnego ubezpieczenia. → zobacz więcej

—————————————————————————————————————————————————————–

→ Poradnia Chirurgii Ogólnej
→ Poradnia Ortopedii
→ Poradnia Urologii