Położnictwo

Nadzór w zakresie położnictwa pełnią:

  • ordynator oddziału dr n. med. Krzysztof Dziatosz
  • doświadczona położna mgr Małgorzata Leszczyńska

—————————————————————————————————————————————————————–

Oferujemy miejsce gdzie pacjentki korzystają z kameralnych pokoi, gdzie mogą przebywać stale ze swoim narodzonym dzieckiem a także w towarzystwie rodziny.

Nasz oddział wyposażony jest w salę porodową, salę do cięć cesarskich, sale dla kobiet po porodzie dwu i trzy łóżkowe z łazienką, oraz dwie sale o podwyższonym standardzie dla kobiet po porodzie z możliwością przebywania bliskiej osoby.

—————————————————————————————————————————————————————–

Zgłaszając się do porodu kobieta wypełnia „plan porodu” , który następnie jest omawiany z położną. Daje to możliwość poznania preferencji jakie mają przyszli rodzice. Podczas pierwszego okresu porodu położne proponują korzystanie z piłki, ruchu lub immersji wodnej. Jeśli podczas porodu nie pomagają naturalne metody łagodzenia bólu proponujemy znieczulenie zewnątrzoponowe. Drugi okres porodu można odbyć w dogodnej dla siebie pozycji , którą pomaga wybrać położna asystująca przy porodzie. Stosując się do standardów nie nacinamy rutynowo krocza, a noworodek może przebywać po urodzeniu 2 godziny na brzuchu mamy w kontakcie skóra do skóry.

Znieczulenie do porodu jest to forma łagodzenia bólu w sytuacji gdy zawiodą naturalne metody. W naszym oddziale można skorzystać bezpłatnie ze znieczulenia zewnątrzoponowego. Znieczulenie zewnątrzoponowe jest podawane przez lekarza anestezjologa i ma za zadanie znieść uczucie bólu przy jednoczesnym zachowaniu możliwości poruszania się w czasie porodu. Pozwala to kobiecie łagodnie przejść przez pierwszy okres porodu.

W oddziale przy sali porodowej znajduje się sala do cięć cesarskich co umożliwia szybkie i bezpieczne przeprowadzenie porodu przez cięcie.

W oddziale położniczym stosujemy system „ rooming in” co daje możliwość przebywania matce z noworodkiem przez cały okres pobytu w szpitalu. Jeśli kobieta ma życzenie ,żeby po porodzie mogła zostać z nią osoba towarzysząca to jest to możliwe wykupując sobie pobyt w sali o podwyższonym standardzie.

—————————————————————————————————————————————————————–
Oferujemy również profesjonalną pomoc przy trudnościach w karmieniu piersią. Otworzyliśmy poradnię laktacyjną, w której można otrzymać fachową poradę oraz wsparcie w sytuacjach, gdy występują problemy w karmieniu piersią. → Poradnia Laktacyjna

Jesteśmy także przygotowani do pobierania krwi pępowinowej.

  • adresy stron internetowych banków krwi pępowinowej:

→ DIAGNOTYKA Bank Komórek Macierzystych
→ Polski Bank Komórek Macierzystych

Zapraszamy serdecznie na bezpłatne zajęcia w Szkole Rodzenia!

→ Szkoła Rodzenia
—————————————————————————————————————————————————————–

Oddział Położnictwa i Ginekologii realizuje świadczenia w ramach kontraktu z NFZ dzięki czemu pacjenci ubezpieczeni mogą leczyć się u nas w ramach obowiązkowej składki zdrowotnej. Oferujemy także możliwość skorzystania z naszych usług za odpłatnością poza systemem powszechnego ubezpieczenia. → zobacz więcej

—————————————————————————————————————————————————————– Neonatologia
→ Poradnia Położnictwa i Ginekologii