E-Deklaracja Kliknij i zobacz jak założyć konto

42 719 64 60

ul. Wojska Polskiego 32/34, Głowno

Jak długie są kolejki do poradni specjalistycznej na NFZ? Jak dostać się szybciej do specjalisty?

Jak długie są kolejki do poradni specjalistycznej na NFZ? Jak dostać się szybciej do specjalisty?


Jak szybciej dostać się do specjalisty?

  •  Wizyta Prywatna

Dla większości osób cudownego sposobu aby przeskoczyć setki oczekujących nie ma. Oczywiście rozwiązanie jest ale wiąże się z kosztami czyli wizytą prywatną.

  • Szukaj i kombinuj!

Jeśli nie chcemy wydawać dodatkowych pieniędzy powinniśmy pamiętać, że nie obowiązuje nas rejonizacja tzn. nie musimy zapisywać się do najbliższej nam poradni specjalistycznej. Poszukajmy przychodni posiadającej kontrakt z NFZ w miejscowościach obok lub innych jednostkach znajdujących się w naszym mieście. Do tego może nam posłużyć wyszukiwarką, którą stworzył Narodowy Fundusz Zdrowia. Narzędzie to pozwala dokładnie sprawdzić stan kolejki u wszystkich świadczeniodawców! Dodatkowo mamy dokładne dane placówki, łącznie z numerem telefonu.  Wystarczy  wpisać dane w wyszukiwarce.

www.kolejki.nfz.gov.pl

Przykładowe wyszukiwanie:

Na wizytę można zapisać się telefoniczne, zaś skierowanie trzeba dostarczyć w przeciągu 14 dni od zgłoszenia. Pamiętaj, żeby nie kombinować i nie zapisywać się w kilku przychodniach jednocześnie! NFZ to zweryfikuje..

UWAGA! Dla pacjentów, którzy nie chcą czekać i wolą umówić się prywatnie też mam małą radę. Weźcie skierowanie od swojego lekarza rodzinnego i pomimo wizyty prywatnej zapiszczcie się w kolejkę na NFZ. Wbrew pozorom czas szybko mija, a choroby przewlekłe jak sama nazwa wskazuje trwają latami.

  • Skierowanie PILNE

Jeśli twój stan szybko ulega pogorszeniu i lekarz wstawiający skierowanie uzna, iż powinieneś być jak najszybciej obejrzany przez specjalistę, może postawić na skierowaniu dopisek “PILNE” w takim przypadku osoba zostaje przyjęta poza kolejnością.

  • Dla wybranych:

Ostatnim sposób aby ominąć kolejkę to…..

🙂

BYĆ W CIĄŻY Kobiety ciężarne powinny dostać się do specjalisty tego samego dnia lub nie później niż 7 dni od czasu zgłoszenia.  Moje kochane ciężarne pamiętajcie o tym i nie dajcie sobie wmówić, że takie prawo nie istnieje! Uprawnienia te wprowadziła ustawa z dnia 4 listopada 2016 r. o wsparciu kobiet w ciąży i rodzin „Za życiem”.

Zasłużeni Honorowi Dawcy Krwi i Zasłużeni Dawcy Przeszczepu także nie muszą czekać w długiej kolejce!

ZASŁUŻONY DAWCA KRWI to osoba, która oddała określone ilości krwi pełnej lub jej składników.

ZASŁUŻONY DAWCA PRZESZCZEPU  to osoba, która oddała szpik lub inne regenerujące się komórki i tkanki więcej niż raz oraz dawca narządu.

POZA KOLEJNOŚCIĄ ZE ŚWIADCZEŃ OPIEKI ZDROWOTNEJ korzystają:

  • Zasłużeni Honorowi Dawcy Krwi i Zasłużeni Dawcy Przeszczepu
  • Inwalidzi wojenni i wojskowi oraz kombatanci
  • Uprawnieni żołnierze i pracownicy oraz weterani poszkodowani – w zakresie leczenia urazów i chorób nabytych podczas wykonywania zadań poza granicami państwa
  • Kobiety w ciąży (od 01.01.2017)
  • Świadczeniobiorcy do 18 r.ż., u których stwierdzono ciężki i nieodwracalne upośledzenie albo nieuleczalną chorobę zagrażającą życiu, które powstały w prenatalnym okresie rozwoju dziecka lub w czasie porodu  (od 01.01.2017)
  • Działacze opozycji antykomunistycznej i osoby represjonowane z powodów politycznych (od 31.08.2017)

Szczegóły na moim filmie na YOUTUBE

SUBSKRYBUJ MÓJ KANAŁ NA YOUTUBE

JEŚLI INTERESUJĘ CIĘ JAKIE BADANIA MOŻNA WYKONAĆ NA NFZ- KLIKNIJ TUTAJ 

LUB JAKI LEKARZ MOŻE CIĘ LECZYĆ W POZ- KLIKNIJ TUTAJ 

Skip to content